Zlatá mince Lví brána -série Brány Jeruzaléma 2018 1 Oz

Kód: GOLD-LGATE-1-OZ-2018
61 032 Kč
na objednávku do 7 dnů
Můžeme doručit do:
20.6.2023

Druhou nádherně zpracovanou mincí v nové sérii Gates of Jerusalem (Brány města Jeruzaléma) izraelské mincovny  Holy Land Mint je Lví Brána ( Lion´s Gate).

Detailní informace

Detailní popis produktu

investiční zlatá mince Lví brána 2018

Druhou nádherně zpracovanou mincí v nové sérii Gates of Jerusalem (Brány města Jeruzaléma) izraelské mincovny  Holy Land Mint je Lví Brána ( Lion´s Gate). Zdi kolem startého města Jeruzaléma byly postaveny v 16. století tureckým sultánem, známým jako Sultán znamenitý. Přístup to města zajišťuje osm bran. Ty jsou otevřeny s výjimkou Zlaté brány , která je také nazývána branou Milosti. Podle pověsti se otevře až s příchodem Mesiáše. Lví brána, která je jednou z osmi bran kolem starého města Jeruzaléma je situována ve východní části, nedaleko muslimské čtvrti, přímo proti Olivové hoře.  Název lví brána je podle dvou vytesaných motivů lva, které zdobí  obě strany brány.  Traduje se, že v době otomanské nadvlády sultán Sulejman požádal o to, aby tam byly vytesáni lvi. Ve snu se mu totiž zjevila věšťba, že když neochrání Jeruzalém stěnou, bude sežrán lvy.  Lví bránu nechal zbudovat v letech 1538-1539. Paradezantní jednoty Izraele vstoupili do  starého města když osvobozovaly Západní stěnu za šesti denní války také skrz tuto bránu.  

Výtvarný návrh mince zpracova  Zvika Roitman

Líc mince nese motiv brány Jaffa a vpravo věž Davida.  Společným motivem pro revers série je stylizovaná mapa bran ve zdích kolem starého města Jeruzaléma.

Mince ražena nákladem jen 1800 kusů, což jí zajišťuje sběratelskou úspěšnost předchozích mincí této mincovny a rychlý růst sběratelské hodnoty. Dodávána v luxusní etuji  s certifikátem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Izraelské zlaté mince
série: Brány Jeruzaléma
váha: 1 Oz
ryzost:: 999,9/1000 Au
rozměr:: průměr mince 32 mm,hladká hrana
výkupní cena:: DOHODOU Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: