Zlatá mince Gethsemane-série Holy Land sites 2017 -Izrael 1 Oz

Kód: GOLD-GETHSEMANE-1-OZ-2017
78 568 Kč
na objednávku 10 dnů
Můžeme doručit do:
13.5.2024
Možnosti doručení

První nádherně zpracovanou mincí v nové sérii  Holy Land sites (pamětihodnosti svaté zěmě) izraelské mincovny  Holy Land Mint je Gethsemane (v řečtině lis na olivový olej), což je zahrana s osmi olivovníky na úpatí Olivové hory v Jeruzalémě. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

investiční zlatá mince Gethsemane- 2017

První nádherně zpracovanou mincí v nové sérii  Holy Land sites (pamětihodnosti svaté zěmě) izraelské mincovny  Holy Land Mint je Gethsemane (v řečtině lis na olivový olej), což je zahrana s osmi olivovníky na úpatí Olivové hory v Jeruzalémě.  Podle křesťanské tradice jde o místo, kde se modlil Ježíš a kde spali jeho učedníci po poslední večeři, noc před jeho ukřižováním.   Díky tomu se tato zahrada stala hlavním poutním místem pro první křesťanské poutníky. Autorem návrhu mince je  Ruben Nutels.   Líc  mince:  Ježíš modlící se u Chrámu všech národů a rok ražby.  text: Gethsemane v angličtině a hebrejštině.1oz. Fine Gold .9999 společný revers pro celou  sérii: Koláž různých pamětihodností  Jeruzaléma  – v pozadí vpravo, the Holy Trinity Church v ruské čtvrti,vlevo budova YMCA níže vpravo  Garden Tomb a vlevo Ježíš modlící se v Geth  emane,vpředu vlevo část obrazu "Agónie v zahradě " od  Andrea Montegna.  

Mince ražena nákladem pouhých 1800 kusů, což jí zajišťuje sběratelskou úspěšnost předchozích mincí této mincovny. Dodávána je v luxusní etuji s certifikátem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Izraelské zlaté mince
série: Místa svaté země
váha: 1 Oz
ryzost:: 999,9/1000 Au
rozměr:: průměr mince 32 mm,hladká hrana
výkupní cena:: DOHODOU Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: