Zlatá mince Dormition Abbey 2023-série Holy Land sites -Izrael 1 Oz-5.mince série

Kód: GOLD-DORMITION-1-OZ-2023
77 020 Kč
na objednávku 14 dnů
Můžeme doručit do:
13.6.2024
Možnosti doručení

Pátou í nádherně zpracovanou mincí v nové sérii  Holy Land sites (pamětihodnosti svaté zěmě) izraelské mincovny  Holy Land Mint je Dormition Abbey.

Detailní informace

Detailní popis produktu

investiční zlato-investiční zlatá mince Dormition Abbey - 2023 -1 Oz-série Holy land sites

Pátou  nádherně zpracovanou mincí v nové sérii  Holy Land sites (pamětihodnosti svaté zěmě) izraelské mincovny  Holy Land Mint je  kostel Dormition Abbey.

Mince ražena nákladem pouhých 1800 kusů, což jí zajišťuje sběratelskou úspěšnost předchozích mincí této mincovny. Dodávána je v luxusní etuji s certifikátem.

Opatství  Dormition Abbey je dle povětši místem odpočinku Marie, matky Ježíše.  "Dormito" znamená latinsky "spánek " a podle toho byl kostel na počest panny Marie jmenován.  Kostel se nachází u hory Sion, u jižní stěny starého města, blízko sionské brány.  V roce 1898 císař Wilhelm II. navštívil svatou zemi a od otomanského sultána získal darem pozemek, na které nechal zbudovat tento kostel v roce 1910. Kostel je zbudován v románském stylu a jeho průměr je 15 metů. Podle křesťanské tradice Marie nezemřela jako obyčejná smrtelnice, ale vstoupila do fáze vnitřního spánku a její syn Ježíš ji vyzdvihl na nebesa. Podle legendy byla  Marie vyzvednuta Ježíšem na hoře Sionu.

 

 Líc mince  nese motiv vstupu do kostela.

Společný motiv rubu nese koláž různých míst Jeruzaléma  ( Kostel svaté trojice na místě, které vlastní Rusko, Ježíš modlící se v zahradách Gethsemane).

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Izraelské zlaté mince
série: Místa svaté země
váha: 1 Oz
ryzost:: 999,9/1000 Au
rozměr:: průměr mince 32 mm,hladká hrana
výkupní cena:: DOHODOU Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: