Výkup mincí

Oceníme a vykoupíme  od Vás veškeré historické zlaté mince, zejména období Rakouska-Uherska, České dukáty a ruské ruble.

Nabídku zlatých mincí (ostrá fotografie obou stran mince, váha v gramech, Vaše představa o ceně apod.) zasílejte na email obchod@zi-numismatika.cz a my se Vám ozveme v co nejkratším možném termínu zpět s cenovou nabídkou. 

 

Výkup mincí,  jak na to

Chcete-li prodat minci nebo jiný investiční produkt, postupujte takto:

 • podívejte se na seznam námi obchodovaných produktů, jestli produkt nenajdete včetně výkupní ceny. K tomuto můžete také využít políčko pro vyhledávání v horní části webu.
 • v případě, že se jedná o produkt, který běžně neobchodujeme, zašlete nám parametry mince (slitku, cihly) s jeho ostrou a velkou fotografií na emailové adresy: info@zi-numismatika.cz nebo martin.kahoun@zi-numismatika.cz

 

V co nejkratší době se s Vámi spojíme a dohodneme co nejvýhodnější podmínky obchodu.

Garantujeme zpětný odkup vámi zakoupeného investičního zlata a stříbra v našem obchodě!

Při výkupu zlatých a stříbrných cihel či mincí cenově zvýhodňujeme klienty,  kteří nakoupili od nás, avšak výkup garantujeme i všem ostatním, kteří u nás nenakupovali.

V případě odesílání produktu k odprodeji dopravními službami vždy předem vyžadujeme informaci o stavu produktu. Poškozený obal či produkt je třeba oznámit dopředu, abychom mohli dopředu určit výkupní cenu, kterou od rafinérie za poškozený produkt dostaneme. Vykupujeme však i poškozené zboží.

Při zpětném odprodeji, prosím, nezapomínejte, že zboží musí být vždy v původním obalu. Týká se zlatých slitků/cihel a mincí s certifikáty.

 • Výkupní cena se liší od množství nabízeného investičního kovu k odprodeji.
  Čím více prodáváte tím zajímavější je vaše výkupní cena. Výkupní ceny uváděné na našich stránkách u každého produktu jsou ceny za odprodej toho onoho jednoho kusu investičního kovu. Proto při větším odprodeji investičních kovů je dobré kontaktovat přímo vašeho obchodníka Mgr. Martina Kahouna, MBA, aby vám sdělil vaší aktuální výkupní cenu.

 

 • Výkupní cena investičního stříbra je uváděna bez DPH.
  Výkup investičního stříbra od fyzických osob je bez DPH tzn., že výši DPH nyní 21% vám při výkupu obchodník / firma neuhradí a je třeba počítat se ztrátou min. 21% při odprodeji. Nejvýhodněji prodáte jako fyzická osoba jiné fyzické osobě, která není plátcem DPH.
  Výkup investičního stříbra od právnických osob či podnikatelů, kteří jsou plátci DPH, je výkup investičního stříbra včetně úhrady DPH. Odkup je proveden oficiální formou, na fakturu kde firma fakturuje prodej investičního kovu nebo můžeme my vystavit doklad o výkupu drahých kovů na firmu se všemi údaji IČ a DIČ.

 

 • Jaké produkty vykupujeme
  Vykupujeme pouze investiční kovy rafinérů, kteří jsou uvedeni na Good Delivery listu od společnosti The London Bullion Market Association (LBMA). Numismatické kousky umíme vykoupit pouze za cenu kovu bez přidané sběratelské hodnoty.

 

 • Jak doručit investiční kovy k odprodeji
  Produkt přivezete osobně nebo pošlete Českou poštou jako cenné psaní na naší adresu uvedenou v kontaktech. V případě posílání poštou na naší adresu je nutné k produktu doplnit  jméno a číslo účtu kam mají být peníze po odprodeji poslány. (Peníze posíláme pouze na bankovní účet klienta. V žádném případě neposíláme peníze na složenku.) O přijetí / doručení zásilky budete informováni a bude vám zaslán elektronicky vyplněný formulář - potvrzení o výkupu drahých kovů. Transakce do 100.000 Kč je vypořádána do 2 pracovních dnů. Veškeré transakce nad milion korun jsou vypořádávány do 10 pracovních dnů neboť musíme počítat čas na zaslání investičních kovů do rafinerie. Produkty nad milion korun zasíláme rovnou k odkupu do rafinérie. Toto garantujeme, neboť máme garance od našich dodavatelů - výrobců investičního zlata a stříbra.

 

 • Jaký je rozdíl mezi aktuální cenou investičního zlata a výkupní cenou
  Běžný rozdíl (spread) mezi aktuální cenou investičního zlata a výkupní cenou se pohybuje od 1-30% v závislosti na objemu prodávaného zboží. Zboží s nejnižší gramáží (0,05 - 5 gramů) má nejnižší výkupní cenu. Nejvyšší výkupní cenu mají produkty s gramáží od jedné trojské unce (1 Oz - 31,1 gramů) výše.

 

Pro konkrétní produkt je lépe se vždy informovat přímo u nás na nejvýhodnější aktuální výkupní cenu. Informovat se můžete telefonicky na infolince +420 739 305 813 nebo elektronicky na obchod@zi-numismatika.cz