Zlatá mince Golden Gate -série Brány Jeruzaléma 2019 1 Oz

Kód: GOLD-GOLDENGATE-1-OZ-2019
79 464 Kč
na objednávku 10 dnů
Můžeme doručit do:
31.7.2024
Možnosti doručení

Další, již pátou   nádherně zpracovanou mincí v nové sérii Gates of Jerusalem (Brány města Jeruzaléma) izraelské mincovny  Holy Land Mint je Zlatá brána ( Golden Gate). 

 

Tato bráno propůjčila průchod mezi starým městem a křesťanskými institucemi.  Nová brána je oproti dekorativnějším ostatním branám prostší a skládá se jen z jednoho vchodu. Ostatní brány byly v 16. století díky potřebám města opevněny. V 19. století již byly bezpečnost vyšší a řecká ortodoxní církev podél ulice vedoucí k bráně zbudovala obchody, sklady, stáje a obytné domy. Oblast kolem brány byla tedy velmi živá.  Nová brána byla uzavřena v roce 1948 a znovu otevřena v roce 1967.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Investiční zlatá mince golden GATE 2019 1 Oz - série brány Jeruzaléma

Pátá mince v série Brány Jeruzaléma je věnována Golden gate (Zlaté bráně). Tato brána nebyla postaveny Turky. Byla zbudována již v 7. století na ruinách, které sahají až biblickým časům. Je dokorována byzantskými stavebními prvky a má dva vstupy, které jsou uzavřeny.

Tato brána stojí proti Olivové hoře a je branou, která byla nejblíže svatému chrámu. Podle židovské tradice vstoupí Mesiáš právě touto branou. V roce 1541 byla tato brána uzavřena otomanským sultánem Sulejmanem právě proto, aby Mesiáš nemohl  vstoupit do města. Podle křesťanské tradice je to brána, kterou do města vstoupil Ježíš.

Výtvarný návrh mince zpracova  Zvika Roitman

Společným motivem pro revers série je stylizovaná mapa bran ve zdích kolem starého města Jeruzaléma.

Mince ražena nákladem jen 1800 kusů, což jí zajišťuje sběratelskou úspěšnost předchozích mincí této mincovny a rychlý růst sběratelské hodnoty. Dodávána v luxusní etuji  s certifikátem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Izraelské zlaté mince
série: Brány Jeruzaléma
váha: 1 Oz
ryzost:: 999,9/1000 Au
rozměr:: průměr mince 32 mm,hladká hrana
výkupní cena:: DOHODOU Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: