Stříbrný tolar Arcivévoda Maxmilián 1590-1618-Hall

Kód: SILVER-TOLAR-MAXMILIAN-I-1618
16 509 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení

Stříbrný tolar Maxmilián . -1618- Hall tolar

Detailní informace

Detailní popis produktu

investiční stříbro-Stříbrný tolar Maxmilián 1618- Hall

Mohutný tolar z doby svaté říše římské zobrazuje portrét arcivévody Maxmiliána III. Hmotnost mince je 28,404 g a má nádhernou patinu mince, která je přes 400 let stará. Jedná se o skutečně náherný sběratelský historický artefakt. Mince prošlá oběhem viz. autentické foto.

 

Maxmilián III. Habsburský (12. října 1558, Vídeňské Nové Město2. listopadu 1618, Vídeň) byl rakouský arcivévoda a velmistr Řádu německých rytířů..

Narodil se jako deváté dítě a šestý syn (třetí dosáhnuvší dospělosti) ze šestnácti potomků císaře Maxmiliána II. a jeho manželky, španělské infantky Marie; jako takový byl vnukem císaře Ferdinanda I. i jeho bratra Karla V. Španělského.

Na rozdíl od svých starších bratrů Rudolfa, Arnošta, Albrechta a Václava, vychovávaných u dvora svého strýce Filipa II. ve Španělsku, byli Maxmilián a jeho bratr Matyáš vychováváni u konfesně otevřenějšího vídeňského dvora.

Roku 1590 se stal velmistrem řádu německých rytířů. V polovině 90. let 17. století se účastnil války s Turky v Uhrách, roku 1594 jej Rudolf II. jmenoval velitelem jižního křídla fronty. V letech 1596–1597 byl vrchním velitelem císařské armády. V následujících letech se snažil o roli zprostředkovatele mezi znepřátelenými bratry Rudolfem II. a Matyášem, přičemž byl postupně nakloněn Matyášovi. V roce 1602 se ujal regentství v Tyrolsku. Za vlády bezdětného Matyáše podporoval nástupnické snahy Ferdinanda Štýrského, pozdějšího císaře Ferdinanda II.

Po vypuknutí českého stavovského povstání byl nekompromisním přívržencem radikálního zápasu s povstalci, a proto spolu s Ferdinandem Štýrským nechal v červenci roku 1618 zajmout a uvěznit Matyášova diplomata a důvěrníka kardinála Melchiora Klesla, který prosazoval kompromisní přístupy. Několik měsíců nato však zemřel a byl pohřben v Innsbrucku.

Mince prošlá oběhem mohla být v závěsu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tolary
DRUH: tolar
ryzost:: 873/1000 Ag
rozměr:: průměr mince 41 mm
výkupní cena:: 0 Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: