Zlatá mince hrad Bečov 2020-série hrady - proof 1/2 Oz-5000kč

Kód: GOLD-BECOV-PROOF-2020
27 990 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.6.2024
Možnosti doručení

Zlatá mince hrad Bečov 2020-série hrady -  kvalita proof 1/2 Oz. Mince s motivem hradu Bečov nad Teplou je devátou, předposlední  mincí v sérii Hrady.

Detailní informace

Detailní popis produktu

investiční zlato-Zlatá mince hrad Bečov 2020-kvalita proof

Mince s motivem hradu Bečov nad Teplou je devátou, předposlední  mincí v sérii Hrady.

Mince je ražena ze zlata o ryzosti 999,9. Provedení je dvojí, ve špičkové kvalitě (proof) a standardní (běžné). Ryzost zlata je u obou provedení stejná, mince se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mincí bývá 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 1,85 mm. Při výrobě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. U hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.


K realizaci mince byl vybrán návrh Luboše Charváta.
Na lícní straně s nominálem 5000 Kč je velmi podrobně zpracován detail motivu z relikviáře Svatého Maura, který je v hradních komnatách uložen. Kromě tohoto motivu je na minci zobrazena postava Svatého Maura s mečem v jedné a zlatým reliktiářem v druhé ruce. Po obvodu mince je nápis HRADY ČESKÁ REPUBLIKA.
Na rubové straně mince je dokonale ztvárněn celý hradní komplex zahrnující rovněž barokní zámeček se zahradou. Na ploše je uveden ročník ražby 2020, po obvodu nápis HRAD BEČOV NAD TEPLOU.

Mince dodávána v etuji s certifikátem, který je zpracován na červeném kartonu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Série HRADY ČR
série: Hrady
ryzost:: 999,9/1000 Au
rozměr::
výkupní cena:: dohodou

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: