Investiční stříbrná mince White Horse of Hanover 2020- 2 Oz

Kód: SILVER-2-OZ-HORSE20200
2 683 Kč
Vyprodáno

Nádherný investiční produkt v limitované edici vydává Britská královská mincovna. Mince v ryzosti 999.9/1000 nese bílého koně Líc nese motiv anglické královny Alžběty II. Tato mince je sedmou v řadě investičních mincí, kde poslouží jako motiv zvíře, patřící do královské heraldiky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

investiční stříbrná mince  white horse of hanover 20120heraldická série  queen´s beasts

Nádherný investiční produkt v limitované edici vydává Britská královská mincovna. Mince v ryzosti 999.9/1000 nese motiv koně. Líc nese motiv anglické královny Alžběty II. Tato mince je sedmou v řadě investičních mincí, kde poslouží jako motiv zvíře, patřící do královské heraldiky.

Tato zvířata ztělesňují vlastnosti, kterými je nadána britská královna a při korunovaci ve Westminster Abbey v roce 1953, byla tato zvířata vytvořena jako sochy, strážící královnu. Jejich tvůrcem byl sochař James Wootford. Každé z těchto zvířat bylo využito v heraldice již před korunovací královny Alžběty a bylo inspirováno lvem Jindřicha VII. Keltský drak představuje suverenitu a sílu. Welšský drak byl užit v erbu vojenských sil v 16.století a červený drak z Cadwalladeru je emblémem národní vlajky Walesu. Červený drak získal popularitu díky tomu, že byl na válečné standardě krále Artuše i dalších dávných keltských vojevůdců. Kromě draka lze tato mystická zvířata najít v kanadském muzeu historie v Quebecku. Mezi ně patří t lev , sokol, býk, chrt,griffin , jednorožec a kůň. Bude se tedy jednat o velmi pěknou investiční sérii, jak ve zlatě, tak i stříbře. Nominální hodnota mince je 5 GBP.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné série
váha: 2 Oz
ryzost:: 999.9/1000 Ag
rozměr:: průměr mince 38,61 mm, síla mince 3 mm, vroubkovaná hrana
výkupní cena:: 1058 Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: