Stříbrná mince Slovanští bohové- Svetovid 2 Oz

Kód: SVETOVID-2OZ
7 490 Kč
na objednávku 10 dnů
Můžeme doručit do:
13.10.2020

Stříbrná mince Slovanští bohové- Svetovid 2 Oz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stříbrná mince Slovanští bohové- Svetovid 2 Oz

Exkluzivní stříbrná mince vydaná státem Niue v roce 2019 o váze dvou trojských uncí (62,2 g) v ryzosti nejčistšího 99.9% stříbra s povrchovou úpravou Antique standard je druhou v sérii Slovanští bohové a je věnována bohu války, plodnosti a hojnosti - Svetovid (česky Svantovít).

Mince na svém rubu nese vyobrazení boha Svantovíta se čtyřmi hlavami, který drží v jedné ruce roh hojnosti a v druhé ruce meč. V pozadí jsou zachyceny postavy symbolizující jeho uctívání a boj. Ve spodní části mince je mezi ornamenty zapuštěná a dekorovaná vložka z pravého dubového dřeva. Okruží doplňuje jméno boha a zároveň název mince "SVETOVID".
Svetovid je v Česku známý pod jménem Svantovít. V náboženství polabských Slovanů byl nejvyšším bohem a zobrazován jako postava se čtyřmi hlavami nebo tvářemi hledícími do čtyř stran. Jeho kult dosáhl vrcholu na počátku 12. století na Rujáně a zanikl po dobití oblasti Dány. Mezi symboly Svantovíta patří roh hojnosti, bílý válečný kůň a meč. Uctívání Svantovíta zachytil v roce 1912 Alfons Mucha na obraze Slavnost Svantovítova na Rujáně, který je součástí slavné Slovanské epopeje.

Mince je dodávána v originální dřevěné krabičce spolu s certifikátem pravosti v limitovaném nákladu pouze 500 ks pro celý svět!

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné moderní mince
hmotnost: 2 Oz
ryzost::: 999 /1000 Ag
rozměr:: 50mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: