Zlatá mince Nejvyšší soud-série Views of Jerusalem 2017 1 Oz

Kód: GOLD-PROOF-COURT-1-OZ-2017
53 969 Kč
na objednávku do 7 dnů
Můžeme doručit do:
5.10.2021

Již sedmou  nádherně zpracovanou mincí v sérii Views of Jerusalem (Pohledy na Jeruzalem) izraelské mincovny  Holy Land Mint je budova Nevyššího soudnu ( Supreme court), která slaví 25. výročí..

Detailní informace

Detailní popis produktu

investiční zlatá mince Nejvyšší soud 2017

Již sedmou  nádherně zpracovanou mincí v sérii Views of Jerusalem (Pohledy na Jeruzalem) izraelské mincovny  Holy Land Mint je budova Nevyššího soudnu ( Supreme court), která slaví 25. výročí.. Architektonické prvky budovy symbolizují hodnoty justice a zákona a  stejně tak  odráží bohatou hitori achitektury Jeruzaléma.. Mnoho stylů splývá v celek, který je osvětlován velkými okny. Typický je kontrast linek a kruhů. Linky reprezentují zákon....jsi-li v právu a tvé zákony jsou přímé (psalm 119?137), a kruhy představují spravedlnost:  ) - Vede mne v kruzích spravedlnosti  - (Psalmy 23:3). Centrální část budovy vedoucí do soudních síní je nazývána branou a je zbudována ve tvaru pyramidy. Kolem pyramidy se nachází knihovna, kde lze nalézt svazky spisů právní literatury všech možných zemí. Nádherná budova byla věnována  Dorothy de Rothschild a navržena Ramem Karmi a jeho sestrou Adou Karmi Melamede z Tel Avivu,  víězi soutěže architektů.. Budova Nejvyššího soudu, který je právní částí státu Izraele  je blízko Knessetu, legislativní  a  výkonné části vlády.

Návrh mince vytvořili  Meir Eshel-líc  Zvika Roitman-revers  

Revers mince je společný pro celou sérii : Jeruzalémský lev a hlavní stavby Jeruzaléma.

Mince ražena nákladem 3600 kusů, což jí zajišťuje sběratelskou úspěšnost předchozích mincí této mincovny. Dodávána je v luxusní etuji s certifikátem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Izraelské zlaté mince
série: Views of Jerusalem
váha: 1 Oz
ryzost:: 999,9/1000 Au
rozměr:: průměr mince 32 mm,hladká hrana
výkupní cena:: DOHODOU Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: