Zlatá mince hrad Bezděz 2016-Proof-série hrady 1/2 Oz

 
  • 1 z 4
 

Zlatá mince hrad Bezděz 2016-Proof-série hrady 1/2 Oz

Dostupnost Vyprodáno
33 930 Kč    
Kód produktu GOLD-PROOF-BEZDEZ-2016
Značka Česká národní banka
Kategorie Dostupné investiční zlato
 

investiční zlatá mince hrad Bezděz 2016-Proof

Druhá nádherná mince ČNB v sérii hrady je hrad Bezděz. Mince z ryzího zlata o hmotnosti 15.55g je dodávána v etuji s certifikátem.

Česká národní banka vydává zlatou minci s motivem gotického hradu Bezděz. Mince má nominální hodnotu 5000 Kč a je druhá z nového desetidílného cyklu zlatých mincí „Hrady České republiky“. Prodává se od 25. října 2016. Do oběhu se vydává 2 800 mincí v běžném a 7 100 mincí ve špičkovém (proof) provedení.

Autorem mince je jeden z nejtalentovanějších medailérů mladé generace Asamat Baltaev.   „Prostřednictvím českých pamětních mincí si v průběhu let postupně připomínáme nejen odkaz našich významných předků, ale i technické, umělecké, architektonické a kulturní dědictví. Hrad Bezděz do tohoto dědictví bezesporu patří. Jsem rád, že Česká národní banka přispěje k trvalému odkazu této významné památky právě v podobě zlaté mince“, uvedl guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Na lícní straně mince je zobrazen interiér hradní kaple. Vnitřní plochy oken vyplňuje kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku. Uprostřed je český lev, vlevo od něj moravská orlice a vpravo od něj se nachází slezská orlice. V dolní polovině je umístěn název tematického cyklu spolu s označením nominální hodnoty mince. Název státu se nachází při spodním okraji mince. Na rubové straně mince je zobrazen hrad Bezděz s iniciály autora mince, názvem hradu a rokem ražby.  

Podobné produkty

váha 1/2 Oz
ryzost: 999,9/1000 Au
rozměr:
výkupní cena: 20197 Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Internetový obchod www.zi-numismatika.cz  ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací zde.