Ruské ministerstvo financí připravuje návrhy na zrušení DPH

něco Ruské ministerstvo financí připravuje návrhy na zrušení DPH z investic do zlata. Podle Alexandra Akhpolova, vedoucího oddělení MF, jeho úřad doufá, že toto opatření povzbudí obyvatelstvo k postupnému upuštění od nákupu dolaru.

 

Již brzy budou umožněny nákupy čistého zlata bez DPH, což by z něj mohlo udělat silného konkurenta dolaru na trhu s úsporami. Jedná se o snahu vyřešit problém nízké poptávky po ruských investicích do zlata. Rusové zvažují několik řešení: buď vytvoří speciální mechanismus určený k prodeji zlata, nebo zruší na zlato uvalené DPH, a to již v tomto roce. V současnosti je sazba DPH na investičním zlatě v Rusku 18 %. Vstup zlata, nezatíženého DPH, na trh s úsporami přispěje k poklesu poptávky po cizích měnách, protože zlato bude považováno za dobrou alternativu.

Tato iniciativa se může ukázat revoluční. Změna zákonů umožní aktivnější účast veřejnosti na investičních procesech a zvýší touhu kupujících po zajištění svých finančních rizik. Toto opatření sleduje zvýšení aktivity spotřebitelů, a to je vždy pozitivní pro veškeré hospodářské aktivity.

V roce 2018 začne vláda testovat informační systém, který poslouží ke sledování jednotlivých fází obchodu s drahými kameny a kovy. Kupující jeho prostřednictvím získá kompletní informace o výrobci a produktu pouhým oskenováním QR kódu pomocí svého smartphonu. Systém by měl být schopen automaticky rozpoznat nekonzistentní údaje a podezřelé transakce.

Internetový obchod www.zi-numismatika.cz  ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací zde.