Malá lekce o mírné inflaci

Dave Kranzler.

Ve většině ekonomických komentářů se v současnosti neustále setkáváme s tím, že vždy při použití slova inflace má jít o jev, kdy mírná inflace je pro nás všechny velmi dobrá a pozitivní. Samozřejmě že nikdo už nikdy dále nerozebírá, proč je to takto v pořádku a přijímá se to jako dogma. Z tohoto omylu nás velmi pregnantně vyvede Dave Krazler, který je významným ekonomickým komentátorem, který věci velmi dobře rozumí.

Obraťme se k chybné myšlence, že "nízká inflace je potřebná". Vyzývám všechny, aby toto tvrzení prozkoumali a potom prezentovali racionální vysvětlení. Nejlepší zatím z těchto vysvětlení, které jsem nalezl je toto: "nízká inflace je dobrá pro ekonomiku". To je však zcela nedospělá nevědomost. Tato fráze znamená to, že " pro vládu je dobré znehodnocovat měnu" . Proč je dobré, aby spotřebitelé platili vyšší ceny, tedy stále více peněz za zboží a služby a to neustále?

Inflace , tam kde "inflace" představuje svou skutečnou definici je skrytý mechanismu, kterým členové elit přerozdělují bohatství. Tisk peněz prospívá těm, kteří jsou nejblíže "pěněžnímu kohoutu" a jde na újmu všech těch, kteří jsou níže po proudu nové peněžní zásoby (nebo kreditu). Banky jsou u kohoutku vždy první. FED byl z tohoto důvodu založen a jeho zakladatelé byly majiteli největších amerických bank a politici byly jejich loutkami. Jestli tomu nevěříte, vyhledejte si skladbu těch, kteří založili FED.

Po bankách je druhým v řadě u kohoutku vždy vláda. Poté jsou všechny firmy napojené na vládu, které žijí ze štědrosti vlád.

Inflace, dokonce velmi nízká není výhodná pro nikoho jiného než ty, kteří jsou v pozicích, aby mohli využít mechanismu na devalaci měn. Každý, kdo tvrdí, že nízká inflace je dobrá , a že nízký inflační cíl by měl být primárním cílem monetární politiky FEDu (a centrálních bank vůbec) je buď někdo, kdo je v pozici, ze které z této devalvační politiky profituje (bankéř, politik, člen velké korporace) nebo je to tragický blb.

zdroj-D. Kranzler-Low inflation is no good-it is pure propaganda

poznámka Zlatého investování: V současné české politice je toto zcela zřejmé. ČNB stále znehodnocuje korunu a tvrdí, že je to pro nás potřeba. Vysvětlení proč to tvrdí jste si přečetli výše. Politiků toto nevadí, protože stát je prvním příjemcem peněz vytvořených bankami výměnou za dluhopisy a proto je nijak nestraší skutečnost, že každý rok máme státní dluh o 100 miliard vyšší. Oni jsou totiž druzí u pěnězovodu a přes své firmy a projekty si seberou první (viz. tunely všeho druhu :) kdy Blanka je nejznámější, solární projekty, státní zakázky či dotace pro vlastní firmy atd atd).

Další důležitou skutečností je fakt, že cena musí být neustále vyšší, protože z vyšší ceny se vybírá vyšší daň. To stát potřebuje, protože nás zadlužil a stále dluh prohlubuje a úroky z dluhu se platí přes výběr daní. Při stále větším dluhu jsme proto odsouzeni k totálnímu vyvlastnění přes úroky. Toto je matematická jistota. Proto také musí být inflace nízká, aby toto vyvlstnění nebyl rychlé a příliš patrné. To už ostatně věděl i John Keynes. Ten otevřeně tvrdil, že inflace (neustálý růst objemu měny) je proces, kterým vláda vyvlastňuje daňového poplatníka.

Internetový obchod www.zi-numismatika.cz  ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací zde.