Informace z trhu drahých kovů

news 400x350

Málokomu unikla skutečnost, že zlato  se dostalo historicky zatím na svá maxima a překročilo USD 2000 za trojskou unci.

Za půl roku tedy připsalo 30%  ovšem stříbro si od března připsalo již 120%.

Tento růst je zcela přirozený  a je  hnán přílivem nových peněz, které vytvářejí státy přes své stále větší schodky ve snaze boje o zachování pracovních míst.

Z hlediska ekonomiky jde o dlouhodobě ztracený boj. Vyšší schodky znamenají automaticky nutné vyšší budoucí daně. Tedy nyní si můžeme projídat budoucnost.

Větší množství měny znamená jen a pouze  zředění kupní síly a také snížení hodnoty úspor.

Zlato se dostává do hledáčku často i u těch institucí, kde bychom to nečekali. Prokazatelně  do portfolia patří v době, kdy finanční instrumenty generují záporný výnos, tedy jen vylévají investorům peníze z kapes.

 

Zdá se, že trend stále nových masivních půjček po celém světě nabírá obrátky a díky tomu i drahé kovy v měnách dále porostou.

Jen bude třeba si zvyknout, že denní skoky ceny u zlata budou z vyšších úrovní a mnohem rozsáhlejší, než jsme doposud byli zvyklí.  Skoky 100-200 dolarů denně budou běžnější, protože zlato bude mít přesně takové skoky směrem vzhůru. Právě dnes 11-8-2020 jsme toho svědky.

Protože koruna je vůči dolaru a euru relativně silná, zlatostříbro jsou stále velmi vhodnými instrumenty jak si zajistit své úspory.