Fakta o HDP

HDP  Fakta o HDP - co to je a k čemu nám tato informace je.

HDP je ukazatel důležitý pro banky a vůbec věřitele státu. Když je pozitivní HDP, splátka úroků z dluhopisu je zaručena.

Operují s ním jen tzv. bankovní svazáci :) , což jsou ekonomičtí poradci politiků a ekonomové bank.

Zcela je opomíjena skutečnost, kolik % HDP tvoří dluh!!! Tuto úvahu nikdo nedělá!  

Při současném rostoucím HDP  je spotřeba občanů  tažena dluhem a spotřebou státu.(také na dluh)

Takto je třeba na HDP nahlížet. Dokonce to může být tak, že čím větší HDP (na dluh), tím větší budoucí problém pro nás všechny. A že přijdou je garantované!

Další věcí je samozřejmě účelnost využití prostředků. Čím finančně větší projekt, tím je větší HDP. Tunel Blanka a veškeré další „tunely“ obohatí bankéře (financování přes dluhopis), obohatí první příjemce nově vytvořených peněz mezi politiky a jejich spřátelené firmy a samozřejmě  naroste HDP. Ovšem občan spláče nad výdělkem.  Projekt je předražený, takže nám všem a našim dětem zejména, někdo prožral budoucnost (dluhopisy se splácí v budoucnu). Muselo by potom platit, že čím více tunelů Blanka, tím lépe pro nás, protože HDP zaručeně poroste.

Když se politici ohání tím, jak za jejich vlády rostlo HDP, takže určitě skvěle vládli, není to pravda (je třeba to dát do korelace se státními zakázkami a dotačními projekty). Nikdo daně nesnížil, což je jediná možnost, jak tvořit pracovní místa, která jsou udržitelná. Jediná zásluha na růstu HDP byla ta, že prožírali naši budoucnost přes nové projekty financované přes dluh.

Růst HDP tedy zcela naprosto nemá s životní úrovní většiny občanů země nic společného. Je to jen součet všech finančně vyjádřených operací v zemi. Ovšem má v případě dluhového financování zcela přímou úměrnost k rostoucí životní úrovni bankérů (věřitelů) a samozřejmě prvních příjemců nově vytvořených peněz ( z dluhu), což jsou většinou politici a na ně navázané firmy.

No a poslední záležitostí je skutečnost, že HDP nám roste patrně jen nominálně, ale ne reálně.

Internetový obchod www.zi-numismatika.cz  ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací zde.